Rybactwo i morze
Unia Europejska
Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

III edycja książeczki edukacyjnej pt. „Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora, stawu, rzeczki" 01.09.2023

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszą zaktualizowaną wersją książeczki pt. „Rybki, ryby i rybeczki z morza, jeziora, stawu, rzeczki”, przygotowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Słonka i Słodek, krople słonej i słodkiej wody, i tym razem przeprowadzą Was nie tylko przez pełen tajemnic i ciekawostek  świat ryb występujących w Polsce ale również w Morzu Bałtyckim. W tym wydaniu zapoznamy Was z nowym funduszem Unii Europejskiej i przedstawimy program, za pośrednictwem którego program będzie w Polsce wdrażany.

Program, o którym mowa, to Fundusze Europejskie dla Rybactwa i jest częścią Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA), który będzie realizowany w latach 2021–2027.

EFMRA służył będzie do wykorzystywania środków finansowych z budżetu UE do wspierania wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb), zintegrowanej polityki morskiej oraz międzynarodowych zobowiązań UE w dziedzinie zarządzania oceanami.

Po więcej informacji o EFMRA oraz o naszych polskich rybach, Słodek i Słonka zapraszają do książeczki.

Zapraszamy również do zapoznania się z playlistą programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na kanale MRiRW w serwisie YouTube:

Fundusze Europejskie dla Rybactwa

gdzie zamieszczone są nasze autorskie animacje poświęcone efektom realizacji programu operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Materiały do pobrania: