Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

Turniej wiedzy ekologiczno-wędkarskiej 28.03.2013

Okręg Nadnotecki Polskiego Związku Wędkarskiego był inicjatorem projektu pn. „Edukacja ekologiczna młodzieży”. Program jest współfinansowany przez cztery Lokalne Grupy Rybackie: Pojezierze Krajeńskie, Warta-Noteć, Partnerstwo Jezior i Nadnotecką Grupę Rybacką. Projekt obejmuje trzy działania – letni obóz ekologiczno-wędkarski, turniej ekologiczno-wędkarski i konkurs plastyczny.

W ostatnią sobotę w Pile odbył się pierwszy etap tego projektu, XIII Okręgowy Turniej Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej. Wzięły w nim udział zespoły reprezentujące koła, kluby i sekcje wędkarskie funkcjonujące na terenie Okręgu Nadnoteckiego Polskiego Związku Wędkarskiego. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych, osobno oceniano też wyniki drużynowe. Imprezę sędziowała komisja pod przewodnictwem Jerzego Niedźwiedzkiego, w składzie: Wojciech Turowski, Andrzej Sadkowski, Henryk Laszczkowski, Bogdan Osiński i Józef Jeziorski.

W kategorii do lat 13 w konkursie wystartowało 53 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Kacper Gurda, reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Pile „Gwda” 2. Tuż za nim uplasował się Piotr Frąk ze Szkoły Podstawowej w Jastrowiu, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Adamek – Zespół Szkół nr 1 „Gwda” 2.

Dwa miejsca na podium zawodników z ZS nr 1 w Pile „Gwda” 2 dały tej drużynie pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Na kolejnych pozycjach uplasowały się zespoły  ZS nr 1 „Gwda” 1 oraz Metalplastu Złotów.

Kategorię wiekową 14-16 lat indywidualnie wygrał Arkadiusz Szulc z Koła PZW Szamocin. Błażej Meler z Zespołu Szkół nr 1 „Gwda” 2 był drugim gimnazjalistą na podium, miejsce trzecie zajęła Zuzanna Łyskanowska  z drużyny Gimnazjum Wyrzysk 3.

W starszej grupie rywalizację drużynową wygrał zespół Koła PZW Szamocin, druga lokata przypadła Zespołowi Szkół nr 1 w Pile „Gwda” 2, na trzecim miejscu znalazł się zespół Gimnazjum Wyrzysk 1.

Najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, ale nagrody rzeczowe dostali wszyscy uczestnicy konkursu.