Rybactwo i morze
Unia Europejska
Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

KOCIOŁKI zapraszają .... otwarcie projektu Centrum Aktywności Wiejskiej 28.05.2019

KOCIOŁKI zapraszają .... otwarcie projektu Centrum Aktywności Wiejskiej
W sobotę, 25 maja, na osiedlu mieszkaniowym "Kociołki" w Brzeźnie dokonano oficjalnego otwarcia obiektu rekreacyjnego, czyli Centrum Aktywności Wiejskiej "Kociołki". To piękne miejsce, gdzie w ciszy, spokoju, a przede wszystkim w znacznej odległości od wielkomiejskiego zgiełku można odpocząć.

Uroczystego otwarcia obiektu dokonał wójt gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek w towarzystwie prezesa Stowarzyszenia "Kociołki" Marcina Waśko. Na otwarciu obecny był również prezes NGR Wojciech Jóźwiak. Natomiast już od rana trwały zawody wędkarskie na miejscowym akwenie wodnym, więc w czasie otwarcia była okazja, aby ogłosić wyniki. I tak pierwsze miejsce zdobył Jakub Królski, tuż za nim znalazł się Grzegorz Czarnecki, a trzecie miejsce zdobył Benedykt Kawlewski. W sumie w zawodach wzięło udział dwudziestu zawodników. W imprezie, którą nazwano "Pieszo... na rybkę z kociołka" uczestniczyli również rowerzyści z Rowerowej Sekcji Turystycznej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie, których organizatorzy poczęstowali kiełbaską z grilla. Podobnie smakowite powitanie zgotowano sekcji Nordic Walking z Lubasza oraz wszystkim osobom odwiedzającym w tym dniu Centrum Aktywności Wiejskiej "Kociołki". Najmłodsi mieli do dyspozycji wypożyczalnię samochodów napędzanych akumulatorami i dmuchane zjeżdżalnie, a dorośli mogli popływać kajakami dostarczonymi przez czarnkowską marinę. Z kolei wszyscy mogli zadbać o kondycję na boisku do piłki plażowej, urządzeniach siłowni zewnętrznej i przy stole pingpongowym. Spacer dookoła stawu też stanowił rekreacyjną atrakcję.

Nowo otwarty obiekt to doskonałe miejsce do odpoczynku. Jak powiedział wójt gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek: Jest ono ogólnodostępne więc każdy kto tylko ma ochotę pooddychać świeżym powietrzem, pobawić się wędką z rybami czy popływać łódką po akwenie wodnym, jest mile widziany.

Obiekt powstał dzięki staraniom Stowarzyszenia "Kociołki" i licznych sponsorów, wśród których należy wymienić: Nadnotecką Grupę Rybacką, Czarnkowsko - Trzcianecką LGD, Gminę Czarnków.

Stowarzyszenie Kociołki na realizację projektu pozyskało 99 427,00 zł ze środków PO Ryby 2014-2020, w ramach operacji utworzono altanę grillową, stanowiska wędkarskie dla niepełnosprawnych, parking rowerowy na 20 stanowisk postojowych, szlak pieszo-rowerowy dostosowany dla osób niepełnosprawnych oraz wykonano oznakowanie kierunkowe - tablice informacyjne promujące Centrum Aktywności Wiejskiej Kociołki z logo NGR i informacją o uzyskanym wsparciu. Jest to kolejna operacja zrealizowana w ramach przedsięwzięcia LSR: P II.3.1 Tworzenie, rozwój, wyposażenie publicznej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. 

Zdjęcia na stronie http://www.czarnkow.info/archiwum/rok2019/19-05-25.php