Rybactwo i morze
Unia Europejska
Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

Szósta edycja "Święta Ryby i Wody" w Tarnowie 18.06.2019

Szósta edycja "Święta Ryby i Wody" w Tarnowie

W sobotę, 15 czerwca w Tarnowie odbyła się już szósta edycja „Święto Ryby i Wody”, organizowana przez Gminę Szydłowo oraz Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie. Wydarzenie zostało współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Pile, a TV ASTA oraz Asta24 objęły tegoroczną imprezę patronatem medialnym. Uroczystego otwarcia „Święta Ryby i Wody” dokonał Wójt Gminy Szydłowo Pan Tobiasz Wiesiołek.

Zaczęło się wcześnie rano, bo już od 08:00 nad brzegiem Jeziora Kowalskiego zgromadzili się uczestnicy zawodów. Nad prawidłowym przebiegiem wędkarskich zmagań czuwał Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Nadnoteckiego pan Czesław Pachowicz oraz Prezes Koła Klan „HUCHO” , sędzia główny zawodów pan Antoni Nisiewicz.

W samo południe z Tarnowa wyruszył spływ kajakowy, rzeką Rurzycą, w którym uczestniczyło 20 osób. Sponsorem tej atrakcji był sołtys Tarnowa, pan Tadeusz Obrocki. O godzinie 13:00 sympatycy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach mogli wziąć udział w Krajoznawczym Rajdzie Rowerowym, który liczył blisko 30 km, a chwilę po oficjalnym otwarciu imprezy Pan Wójt Tobiasz Wiesiołek dał znak do rozpoczęcia biegu krajoznawczego na dystansie około 4 km. Bieg poprowadził pan Grzegorz Lewandowski reprezentujący Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo.

Pan Stanisław Staszewski, z agroturystyki „Baba Jaga” częstował wszystkich gości pyszną zupą rybną, przygotowaną wspólnie z dziećmi.

Każda osoba biorący czynny udział w jednej lub kilku z trzech form aktywności fizycznej mogła wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez lokalnych sponsorów. Wśród niespodzianek przygotowanych dla aktywnych uczestników „Święta Ryby i Wody” znalazły się:

- Nagroda specjalna: weekend w Gminie Szydłowo, ufundowana przez Gminę Szydłowo
- Nagroda główna: wędzony jesiotr oraz nagrody pocieszenia śniadania rybne ufundowane przez Gospodarstwo Rybackie „Ryba” 
- Obiady w restauracji oraz przetwory rybne ufundowane przez Gospodarstwo Rybackie „Pstrąg Tarnowo” 
- Tort w kształcie ryby ufundowane przez Stowarzyszenie „GO Tarnowo”, sekcja kulinarna
- Jazdy konne ufundowane przez Agroturystykę „Kozia Baba” 
- Figurki i skarbonki ceramiczne- Pracownia Ceramiczna „Creato”

Podczas trwania imprezy można było degustować potrawy z ryb przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Pokrzywnicy, Kotunia oraz Tarnowa.

Nowością tegorocznych obchodów „Święta Ryby i Wody” był Konkurs Piosenki Szantowej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z Nadnotecką Grupą Rybacką, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Wykonawcy zostali ocenieni w trzech kategoriach wiekowych.
Po burzliwych obradach wyłoniono pierwsze, drugie i trzecie miejsce we wszystkich kategoriach.

Podczas imprezy zostali nagrodzeni również laureaci konkursu fotograficznego i plastycznego pt. „ TAAAKA RYBA”. Fundatorami nagród byli lokalni przedsiębiorcy.

Miłym akcentem był występ Krzysztofa CHRISA Suchety, który zaprezentował taniec w stylu Michael Jacksona.

O godzinie 19:00 odbył się koncert zespołu „Węże z Poligonu”.

W wydarzeniu uczestniczyła również pani Danuta Pisarska, która promowała Stowarzyszenie NGR oraz przeprowadziła konkurs rysunkowy dla dzieci (malowanie ryb). Pani kierownik Biura NGR informowała o możliwościach oraz warunkach uzyskania wspacia w naborach ogłoszonyych przez NGR a także postępach i efektach wdrażania LSR. 

Zdjęcia z wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/pg/Centrum-Upowszechniania-Kultury-1473867242916338/photos/?tab=album&album_id=2061333970836326&ref=page_internal

źródło: facebook CUK w Szydłowie oraz zdjęcia autorstwa NGR