Rybactwo i morze
Unia Europejska
Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

Konkurs Czas na rybę 13.08.2021

W imieniu Rybackiej RLGD serdecznie zapraszamy na Konkurs Kulinarny "Czas na rybę", który odbędzie się w dn. 2-3 października 2021 r., na Zamku w Niemodlinie  (2.X- Uczniowie, 3.X - Szefowie Kuchni). 

Szczegóły poniżej.

CZAS NA RYBĘ! 
Trwa  rekrutacja do Konkursu Kulinarnego "Czas na rybę", który odbędzie się w dn. 2-3 października 2021 r., na Zamku w Niemodlinie  (2.X- Uczniowie, 3.X - Szefowie Kuchni). 
 
Podczas konkursu uczestnicy muszą przygotować potrawę z karpia opolskiego z obowiązkowym użyciem masła Mleczne Ogrody oraz makaronu Śląski Bifej. 
 
Organizatorzy czekają na zgłoszenia Szefów Kuchni do 12 września 2021 r., natomiast uczniów szkół gastronomicznych do 15 września 2021 r.
 
Regulamin + dodatkowe informacje: http://swietokarpia.pl/cnr/konkurs/zgloszenia
 
Kontakt z Organizatorami:
Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" - tel. 535 380 010
Edukacja od kuchni - Kamil Klekowski - tel. 790 247 247
 
Kilka zmian w stosunku do poprzednich edycji:
SZEFOWIE KUCHNI
????Zgłaszającymi są kucharze, a nie restauracje. Do Konkursu zgłasza mogą się zespoły dwuosobowe, z różnych restauracji. Zdecydowaliśmy się na ten krok, żeby umożliwić uczestnictwo osobom, które zmieniły lub zmieniają pracę (na skutek np. pandemii)
????oprócz przygotowania karpiowej potrawy na talerzu, uczestnicy zobowiązani są do przygotowania tego samego dania "na wynos". Dostosowujemy się do nowej rzeczywistości, choć tęsknimy za "starą"..
????mamy świadomość, że dla gastronomii nastały ciężkie czasy, dlatego pokrywamy koszty transportu uczestników, wg zasad opisanych w Regulaminie.
UCZNIOWIE
????Zgłaszającymi są Uczniowie, a nie szkoły. Do Konkursu zgłaszać mogą się zespoły dwuosobowe składające się z uczniów szkół gastronomicznych. Zgłoszenie podpisuje pełnoletni Uczeń lub opiekun prawny.
 
 
Post na FB do udostępnienia:
https://www.facebook.com/247027212837730/posts/837669027106876/?d=n
 
Relacja z zeszłego roku:
https://www.youtube.com/watch?v=o0jsAAGD878&ab_channel=RybackaLokalnaGrupaDzia%C5%82aniaOpolszczyzna
 
W razie wszelkich pytań i potrzeby dodatkowych informacji, prosimy kontaktować się z organizatorem konkursu.