Rybactwo i morze
Unia Europejska
Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

Figury karpi już stoją 05.09.2022

 
Pod koniec sierpnia na terenie siedmiu gospodarstw rybackich z naszego obszaru zamontowano figury ryb – duże karpie, wykonane z żywicy.

Karpie zostały wykonane w ramach projektu współpracy pt. “Promocja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej 7 Ryb i Nadnoteckiej Grupy Rybackiej” dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego RYBACTWO I MORZE 2014-2020.
 
Wystawcy ze strony NGR uczestniczący w VI Targach Produktu Lokalnego w Wieleniu na obszarze NGR, w podziękowaniu za udział w projekcie, otrzymali do postawienia na terenie swoich obiektów, figury karpi – każdy o innej kolorystyce i motywie. W ten sposób stworzony zostanie pewnego rodzaju system oznakowania i upowszechnienia miejsc związanych z hodowlą, sprzedażą, konsumpcją i przetwórstwem ryb na obszarze NGR. Jest to inicjatywa promocyjna, ponieważ będzie promować szeroko branżę rybacką oraz spożycie ryb. Stanowić będzie spójną, unikatową ofertę promocyjną, która z pewnością zachęci tysiące turystów do odwiedzenia naszego obszaru celem zobaczenia wszystkich kolorowych ryb i skorzystania z oferty miejsc i obiektów z branży rybackiej (np. zakup świeżej ryby, zjedzenie smażonej ryby, złowienie pstrąga na łowisku).
 
Figury ryb stanęły na terenie następujących obiektów:
 
  1. Ranczo Skrzatusz Janusz Drożdż (łowisko, tradycyjne wędzenie ryb)
  2. IPM Sp. z o.o. s. k. Pestkownica (jeziorowe gospodarstwo rybackie, łowisko typu „złów i wypuść”)
  3. PPPU-H „Leśnik” Wojciech Rożek (chów i hodowla oraz przetwórstwo ryb)
  4. Gospodarstwo Rybackie „Teresin” (sprzedaż świeżej ryby, łowisko komercyjne, materiał zarybieniowy)
  5. Gospodarstwo Rybackie Helena i Zdzisław Cebula (produkcja materiału zarybieniowego, sprzedaż ryb)
  6. Gospodarstwo Rybackie Pstrąg Tarnowo Ziemowit Pirtań (hodowla pstrąga, restauracja rybna „Rybi Puzon”, sklep firmowy i przetwórnia „Rybajka”)
  7. Przedsiębiorstwo Rybackie KARP Sp. z o.o. (hodowla ryb słodkowodnych głównie karpi)

Tym samym zrealizowano cel projektu, jakim było popularyzowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, w tym promocja spożycia ryb i produktów lokalnych oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru Nadnoteckiej Grupy Rybackiej i LGR „7 Ryb”.