Rybactwo i morze
Unia Europejska
Logotyp Nadnoteckiej Grupy Rybackiej - Przejście do strony głównej
mail
mail

II etap projektu Lekcji edukacyjnych na stawach „Z nami Rybakami” zrealizowany 25.10.2022

W dniu 20 października 2022 r. uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance  uczestniczyli w II etapie projektu „Z nami rybakami”, w ramach którego odbyły się lekcje edukacyjne na stawach hodowlanych.

Lekcje edukacyjne, przeprowadzone przez Pana Wojciecha Rożka, odbyły się na stawach hodowlanych w miejscowości Papiernia k. Oleśnicy.

W ramach realizacji II etapu projektu uczniowie zapoznali się z pracą rybaka podczas jesiennych odłowów, w tym uczestniczyli w sortowaniu ryb, obejrzeli odłowy materiału zarybieniowego oraz transport specjalistyczny na zimochów ryb po sezonie produkcyjnym. Ponadto część praktyczna została wzbogacona m.in.  o pokaz sprzętu rybackiego oraz teorię w zakresie informacji o systemach produkcji karpia, kategorii stawów oraz zabiegach profilaktycznych.

Po zakończeniu części warsztatowej uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek rybny przy ognisku, z ryb wyhodowanych na stawach hodowlanych.
Główny cel projektu czyli przede wszystkim popularyzowanie wiedzy o hodowli ryb słodkowodnych oraz pracy rybaka stawowego został zrealizowany.

W ramach projektu „Z nami rybakami”, który był realizowany 2 etapowo dla tej samej grupy (I etap został zrealizowany wiosną br.) uczniowie zobaczyli, jak wyglądają odłowy ryb w różnych fazach rozwoju oraz o różnych porach roku tj. wiosną i jesienią.